Promosyon almak için Akbank emekli maaşını başka bankaya taşıma blokesi sorununun çözümünü paylaşıyoruz. Maaşını Akbank’tan alan emekliler daha yüksek promosyon almak için emekli maaşını başka bankaya taşımak istediklerinde Kredi/Promosyon Blokesi ile karşılaşıyorlar.

  Akbank’tan emekli maaşını başka bankaya taşımak isteyenlerin karşılaştığı ve genellikle banka şubelerine başvurulduğunda herhangi bir bloke görülmeyen veya şube çalışanları tarafından çözülemeyen emekli maaşı taşıma ve promosyon blokesi sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

  Akbank Emekli Maaşı Taşıma, Banka Değişikliği Sorunu

  Akbank’a başvurarak emekli promosyon iadesi/iptali yaptıktan sonra emekli maaşınızı başka bankaya geçirmek istediğinizde E-Devlet üzerinde “Kredi/Promosyon blokeniz bulunduğundan sadece şube değiştirebilirsiniz!” uyarısı alabilirsiniz.

  Akbank Emekli maaşınızı geçirmek istediğiniz diğer banka personeli de emekli maaşınız üzerinde banka promosyon blokesi bulunduğunu ve emekli maaşı taşıma işleminin gerçekleşmeyeceğini söyleyebilir.

  Akbank Emekli Maaşı Promosyon Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  Akbank Emekli Maaşı Taşıma

  Akbank’ta bulunan promosyon sözleşmenizi iptal etmenize rağmen maaşınızı başka bankaya taşımaya çalışırken emekli maaşınızda bloke bulunduğu uyarısı alabilirsiniz. Blokenizin kaldırılması için Akbank’a herhangi bir krediniz, kredili mevduat hesabınız veya borcunuz bulunmamasını isteyeceklerdir.

  Akbank’a herhangi bir borcunuz, anlaşmanız yoksa promosyon blokesini kaldırmak için Akbank maaş şubesi ile doğrudan iletişime geçerek konuya çözüm talep edilmelidir. Bloke sorunu şube ile çözülemiyorsa promosyon blokesi kaldırmak için en kesin çözüm bir şekilde Akbank Genel Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşmaktan geçiyor.

  Çözüm :

  444 25 25 Akbank iletişim merkezi, www.akbank.com.tr üzerindeki iletişim formundan ve imkanınız varsa sikayetvar.com gibi şikayet kanallarının hepsinden “emekli maaşını başka bankaya taşıma isteğinizi ve herhangi bir borcunuzun, sözleşmenizin bulunmadığını” detaylı bir şekilde anlatın. Akbank Genel müdürlük tarafından aranıp bloke kaldırılması ile ilgili bilgilendirileceksiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sair Ödeme ve Sair Kesinti Nedir?

  Emekli Maaşı hesabını taşımak isteyen pek çok Akbank müşterisinin ancak bu yolla çözüm bulabildiği, Kredi/Promosyon Blokesi sorununun çözümü genel müdürlük iletişimi yoluyla yapılabildiği görülüyor.

  Akbank Eski Emekli Maaşı Promosyonu Nasıl İptal Edilir?

  Akbank

  Akbank ile yaptığınız emekli maaşı promosyon sözleşme süresi 3 yıldır. 3 yıllık taahhüt süresi dolmadan emekli maaşınızı başka bankaya taşımak isterseniz emekli maaşı promosyonunu iptal etmeniz gerekiyor. Promosyon iptalini size en yakın Akbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Kalan sözleşme taahhüt sürenize göre bir miktar cayma bedeli belirlenecek ve sizden iade ödemesi istenecek. Promosyon iadesini yaptığınızda Akbank ile promosyon sözleşmeniz sona ermiş olur. Emekli maaşınızı başka bankaya taşıyabilirsiniz.

  Paylaş.