Garanti Bankası Bonus Ticari kredi kartları için ekstre kesim tarihlerini güncelledi. Bütün Bonus Business kredi kartlarının ekstre kesim tarihlerini ayın 3.haftası (21’i) olarak güncellemesiyle birlikte aynı ay içerisinde iki defa ekstre kesilmesi durumu yaşanabiliyor.

  Bonus Business (ticari) kredi kartlarında yapılan bu değişiklikle birlikte 3.haftadan önceki bir tarihe ekstre hesap kesim tarihi bulunanlar mevcut ay için 2 defa ekstre ödemek zorunda kalacak. Örneğin ayın 15’inde ekstresi kesilen birinin 21’inde tekrar ekstresi kesilecek.

  Hal böyle olunca bir sonraki ay ödenmesi gereken taksitler ve harcamalar erkenden talep edilecek ve ödenmemesi durumunda gecikmeye girecektir.

  Bonus Business

  Ekstre Tarihi Sorununun Çözümü

  Bu sorun hakkında Garanti BBVA Çağrı Merkezi (444 0 333) aranarak sesli yanıt sisteminde “kredi kartı ekstresine itiraz” diyerek ilgili müşteri temsilcisine bağlanılarak şikayet belirtilmesi gerekiyor.

  İlgili müşteri temsilcisi ekstre kesilmesi konusu hakkında şikayet oluşturacak ve 3 gün içerisinde şikayet ile ilgili sonucun kontrol edilmesini isteyecektir.

  Garanti Bankasının kesilen ekstreyi iptal etmesi ve kesilen ekstrenin geri çekilmesi sistemsel olarak zor bir işlem olabilir.

  Ne şekilde bir çözüm üretileceği konusunda henüz bir bilgi yok ancak bu ilginç sorunun çözülebilmesi için Garanti Bankası’nın ücretsiz ve faizsiz ekstre erteleme fırsatı sunması beklenmektedir.

  Paylaş.