Erken dönemde boşanmaların artması ile birlikte İnternet üzerinden T.C. Kimlik numarası ile medeni durumunu, evli, boşanmış veya bekar olduğunu öğrenmek, çocuğu olup olmadığını sorgulamak günümüzde önemli hale geldiği görülmektedir.

  Genç yaşta boşanmaların artması, ilerleyen teknolojik koşullar ile birlikte gelen güven sorunlarının üst seviyeye çıktığı bugünlerde ilişki içerisinde olunan kişinin veya sevgili adayının bu konuda yalan söyleyip söylemediği konusundaki şüpheler bulunabilmektedir. Çevrede yaşanmış veya kulaktan kulağa yayılan kandırılma, aldatılma hikâyelerinin de etkisi ile ister istemez partnerin daha önce evlenip evlenmediği ve boşanmış olup olmadığı ve hatta çocuğu olup olmadığı internet üzerinden bulunmaya çalışılmaktadır.

  Böyle bir şüphe varsa bunu gidermek gerekmektedir. Kişinin kimliğine bakma şansı varsa evli olup olmadığı görülebilir ancak daha önce evlenip boşandığı, çocuğu olup olmadığı görülememektedir.

  Medeni Durum Sorgulama

  Bu sorgulamayı yapmak istemenin amacı genellikle bir sevgili edinme durumunda onun evli olup olmamasından şüphe etmek veya daha önce yaşanmış evliliği olup olmaması, çocuğu olup olmamasından şüphe etmek gibi ihtimallerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Diğer bir ihtimal de size eşinden ayrıldığını, ayrı yaşadığını veya boşandığını söyleyen birinin gerçekte eşinden henüz boşanmamış olması gibi durumlardır.

  T.C. Kimlik No ve Şifre İle Medeni Durum Sorgulama

  Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında bir kişinin özel bilgileri 3.kişiler tarafından hiç bir şekilde öğrenilememektedir. Ancak bir şekilde kişinin T.C. Kimlik numarasına ve E-devlet şifresine sahipseniz Nüfus kayıt örneği sorgulaması yaparak veya E-Okul işlemlerini ziyaret ederek daha önce evlenip evlenmediği, çocuğu olup olmadığı, şu anki medeni durumu gibi bilgileri görebilirsiniz.

  Nüfus Kayıt Örneği

  Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama işlemini yaparken yukarıdaki resimde olduğu gibi eski eş durumu, vukuatlı belge durumlarını işaretleyerek işlem yapmalısınız. E-Devlet şifresi ile sorgulama işlemini yapmak için klayın.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tren Yolcu Listesi Sorgulama

  E-Devlet şifresini hızlı bir şekilde nasıl bulabileceğinizi öğrenmek için 2 Dakikada İnternetten E-Devlet Şifresi Alma, Şifre Bulma başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  Öğrenmenin Başka Bir Yolu Var mı?

  Bu bilgileri edinmenin şimdilik başka bir yolu görünmüyor. Bir sebepten E-devlet şifresini öğrenmek daha kolay bir yol olabilir. Sizlerin önerisi varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Paylaş.

  1 Yorum