Promosyon almak için Garanti Bankası emekli maaşını başka bankaya taşıma blokesi sorununun çözümünü paylaşıyoruz. Maaşını Garanti Bankasından alan emekliler daha yüksek promosyon almak için emekli maaşını başka bankaya taşımak istediklerinde Kredi/Promosyon Blokesi ile karşılaşıyorlar.

  Garanti Bankasından emekli maaşını başka bankaya taşımak isteyenlerin karşılaştığı ve genellikle banka şubelerine başvurulduğunda herhangi bir bloke görülmeyen veya şube çalışanları tarafından çözülemeyen emekli maaşı taşıma ve promosyon blokesi sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

  Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma, Banka Değişikliği Sorunu

  Garanti Bankasına başvurarak emekli promosyon iadesi/iptali yaptıktan sonra emekli maaşınızı başka bankaya geçirmek istediğinizde E-Devlet üzerinde “Kredi/Promosyon blokeniz bulunduğundan sadece şube değiştirebilirsiniz!” uyarısı alabilirsiniz.

  Garanti Bankası Emekli maaşınızı geçirmek istediğiniz diğer banka personeli de emekli maaşınız üzerinde banka promosyon blokesi bulunduğunu ve emekli maaşı taşıma işleminin gerçekleşmeyeceğini söyleyebilir.

  Garanti Bankası Emekli Maaşı Promosyon Blokesi Nasıl Kaldırılır?

  Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma

  Garanti Bankasında bulunan promosyon sözleşmenizi iptal etmenize rağmen maaşınızı başka bankaya taşımaya çalışırken emekli maaşınızda bloke bulunduğu uyarısı alabilirsiniz. Blokenizin kaldırılması için Garanti Bankasına herhangi bir krediniz, kredili mevduat hesabınız veya borcunuz bulunmamasını isteyeceklerdir.

  Garanti Bankasına herhangi bir borcunuz, anlaşmanız yoksa promosyon blokesini kaldırmak için Garanti Bankası maaş şubesi ile doğrudan iletişime geçerek konuya çözüm talep edilmelidir. Bloke sorunu şube ile çözülemiyorsa promosyon blokesi kaldırmak için en kesin çözüm bir şekilde Garanti Bankası Genel Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşmaktan geçiyor.

  Çözüm :

  444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, www.garantibbva.com.tr üzerindeki iletişim formundan ve imkanınızvarsa sikayetvar.com gibi şikayet kanallarının hepsinden “emekli maaşını başka bankaya taşıma isteğinizi ve herhangi bir borcunuzun, sözleşmenizin bulunmadığını” detaylı bir şekilde anlatın. Garanti Bankası Genel müdürlük tarafından aranıp bloke kaldırılması ile ilgili bilgilendirileceksiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Denizbank Emekli Maaşı Taşıma, Bloke Sorunu Çözümü

  Emekli Maaşı hesabını taşımak isteyen pek çok Garanti Bankası müşterisinin ancak bu yolla çözüm bulabildiği, Kredi/Promosyon Blokesi sorununun çözümü genel müdürlük iletişimi yoluyla yapılabildiği görülüyor.

  Garanti Bankası Eski Emekli Maaşı Promosyonu Nasıl İptal Edilir?

  Garanti Bankası

  Garanti Bankası ile yaptığınız emekli maaşı promosyon sözleşme süresi 3 yıldır. 3 yıllık taahhüt süresi dolmadan emekli maaşınızı başka bankaya taşımak isterseniz emekli maaşı promosyonunu iptal etmeniz gerekiyor. Promosyon iptalini size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Kalan sözleşme taahhüt sürenize göre bir miktar cayma bedeli belirlenecek ve sizden iade ödemesi istenecek. Promosyon iadesini yaptığınızda Garanti Bankası ile promosyon sözleşmeniz sona ermiş olur. Emekli maaşınızı başka bankaya taşıyabilirsiniz.

  Paylaş.