Akbank Axess kredi kartındaki veya Akbank banka kartındaki Chip-Para nakite çevrilebilir, hesaba aktarılabilir veya başka karta transfer edilebilir.

  Akbank Chip-Para Nakite Çevirme

  Akbank Chip-Para nakite çevirmek ve bankamatikten çekebilmek için kullanılabilecek bazı yöntemler vardır. Chip-Para nakde dönüştürme işlemlerinin biri altın satın almak, bir diğeri ise herhangi bir nakit alışverişi chip-para ile yapmaktır.

  Chip-Para ile Altın Almak

  Akbank Chip Paralar ile doğrudan bir kuyumcuya giderek altın alımı yapılamaz. Ancak Chip-Para anlaşmalı altın mağazalarından (Altınbaş, Altungold veya Gramaltın vb.) altın puan satın alarak, bu altın puanlar ile fiziki altın satın alımı veya altın puan karşılığı nakit olarak banka hesabına aktarım yapılabilmektedir.

  Öneri :

  Altın Puan satın almadan önce mutlaka mağazada veya internet sitesinde chip-para geçerli olup olmadığını kontrol etmeniz, bilgi yoksa mağaza ile görüşerek öğrenmeniz sağlıklı olacaktır.

  Chip Para ile Herhangi Bir Alışveriş Yapmak

  Chip-Para nakite çevirmenin bir diğer yolu da sizin ya da çevrenizdeki bir kişinin nakit olarak yapılması gereken alışverişi kendi kartınızla yaparak nakit talep etmektir.

  Akbank Chip-Para nerelerde geçerli? diye araştırmaya gerek yok. Kredi kartı veya banka kartıyla yapılan hemen her normal harcama Axess Chip-Para ile ödenebilmektedir. Bu işlem Chip para ile borç ödeme veya borç sildirme olarak da tarif edilebilir.

  Bunun için akıllı telefonunuzda Akbank Mobil veya Juzdan uygulamasının kurulu olması yeterli.

  1. Alışverişinizi normal kart çekimi şeklinde yapınız. (online veya mağaza fark etmemektedir.)
  2. Akbank Mobil veya Juzdan uygulamasına girip Dönem içi işlemler / Son harcamalar bölümüne giriş yapın.
  3. Yapılan harcamanın yanında Chip Para ile Öde seçeneği görülecektir.
  4. “Chip Para ile Öde” butonuna tıkladıktan sonra yapılan harcama borcu silinerek chip para bakiyesinden tahsil edilecek ve hesabınızdaki Chip-Para kolaylıkla kullanılmış olacak.
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Garanti Bonus Puan Nakite Çevirme, Hesaba Aktarma

  Chip-para ile öde özelliği internet alışverişleri de dahil olmak üzere tüm dönem içerisindeki harcamalarda peşin satış ve faizsiz taksitli işlem tipleri için geçerlidir. Ekstresi kesilmiş harcamalar için chip-para ile öde özelliği kullanılmamaktadır.

  Akbank Chip-Para Hesaba Aktarma

  Chip-Para hesaba aktarma işlemleri sadece farklı kartlarda bulunan Chip Paraların tek bir karta transferi ile toplu ve daha kolay harcanabilmesine olanak sağlamaktadır.

  Chip-Para transferi Akbank Mobil uygulaması, internet bankacılığı veya 444 25 25 Akbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

  Chip Paraların banka hesabına nakit olarak aktarımı veya bankamatikten nakit olarak çekim imkanı bulunmamaktadır. Bu ancak yukarıda yazılan yöntemler ile mümkündür.

  Wings Mil Puanlar Chip-Paraya Çevrilebilir mi?

  Akbank kredi kartlarından kazanılan mil puanlar sadece uçak bileti alımında kullanılabilmektedir. Biriken mil puanları Chip-Paraya çevirme işlemi yapılmamaktadır.

  Paylaş.

  2 yorum