Vodafone hattıma ulaşılamıyor, telefon açık olduğu halde çalmıyor, Vodafone sinyal sesi gelmiyor ve Vodafone kapsama alanı sorunu çözümleri.

  Vodafone hattına gelen aramaların ulaşmaması ve aranan kişiye ulaşılamadan hat düşmesi problemi, Vodafone çağrı merkezlerine sıkça başvurulan ve şikayet platformlarında sıkça bahsedilen bir problemdir.

  Aranan numaraya ulaşılamama sorunu şu şekilde yaşanmaktadır;

  • Vodafone hattını arayan kişi hiç bir çalma sesi duymadan hat düşebilir.
  • Arayan kişi için çalma sesi normal olur ancak Vodafone hatta her hangi bir çağrı düşmez, telefon çalmaz.
  • Vodafone hattan arama yapılmak istendiğinde şebekeye bağlanma sorunu yaşanır. Uzun süre çalma sesi gelmez.
  • Telefon açıktır ama arayan kişi ulaşamaz. “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajı alır.

  Yaşanan bu şekilde problemler, yanında başka sorunları da beraberinde getirir. Önemli bir görüşme için arama beklerken, çoktan aranmış ve ulaşılamamış olabilirsiniz. Sizi arayanlardan “aradım, açmadın!”, “telefonuna neden bakmıyorsun?”, “telefonunu neden kapattın?” gibi serzenişler görebilir ve hatta yalancılıkla suçlanabilirsiniz.

  Vodafone Telefon Açıkken Ulaşılamama Sorunu Çözümü

  Bu hizmet verilirken tüm operatörlerin olduğu gibi Vodafone’un da belirli bir kapsama standardını karşılaması zorunludur. Ulaşılamama sorunun çözümünde 3 olasılık vardır:

  1. Cihaz ayarlarınız normal mi?
  2. Vodafone Sim kartınızda sorun var mı ve yeni mi?
  3. Şebeke/Kapsama alanı sorunu yaşanıyor olabilir mi?

  Cihaz Ayarlarını Kontrol Etme

  Cihaz ayarlarınızı telefonunuzun tuşlama bölümünden *3636# tuşlayarak alabilirsiniz. Ayrıca Vodafone Online Self Servise giriş sağlayarak cihaz ayarlarınızı alabilirsiniz.

  Cihazınız İphone ise; Ayarlar – Hücresel – Seçenekler – Hücresel Veri Ağı” kısmının en altında “Ayarları Sıfırla” kısmına basılıp ayarlarınızın sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turkcell Yurtdışı Bahis Şirketi Mesajları Engelleme

  Cihazınız Android ise;Ayarlar – Bağlantılar – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları” kısmına girilir ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktalı kısma tıklanır. (Var ise Daha Fazla seçeneğine tıklanır.) Buradan “Varsayılan Olarak Sıfırla” kısmına basılarak ayarların yeniden yüklenmesi ve sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Vodafone Çekim ve Kapsama Alanı Sorunu Bildirme

  https://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/Tuketici-Sikayetleri adresine girerek tüm detaylarıyla birlikte kapsama alanı şikayetinizi iletmeniz gerekmektedir.

  Vodafone Kapsama Alanı Şikayeti

  Şikayetimi İletmek İstiyorum” kısmına girilerek ulaşılamama problemini, sıklıkla sorun yaşanan adres bilgileri ile paylaşmanız gerekmektedir. Vodafone tarafından gerekli şebeke verileri incelenecek ve şikayetin çözümü için tarafınıza bilgi verilecektir.

  Bulunulan bölgeye hizmet veren Vodafone istasyonun kontrolü sağlanarak, teknik incelemenin sonucu hakkında bilgi sağlanacaktır. Kullanım gerçekleştirdiğiniz bölgenin coğrafi konumu, kullandığınız bağlantı çeşidi (2G, 3G, 4,5G), kullanıcı yoğunluğu ve cihaz özelliklerinizin kapsama kalitenizi etkilediğini belirtmek isteriz.

  Vodafone Sim Kart Değişikliği

  Ulaşılamama sorununun devamı halinde Vodafone sim kartını farklı bir telefonda denemek gerekir. Sorun tüm lokasyonlarda yaşanıyorsa ve Vodafone sim kartı farklı telefonda denemenize rağmen düzelmemesi durumunda sim kart kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. En yakın Vodafone bayisine giderek sim kartınızı değiştirmeyi düşünmeniz gerekmektedir.

  İhtiyaç duyduğunuz pek çok konuda Vodafone Yanımda (http://vftr.co/yanimda) uygulamamızdan, Vodafone.com.tr’den ve Dijital asistanınız Tobi üzerinden http://vftr.co/tobi linki tıklayarak 7/24 hattınız ile ilgili bilgi alabilir ve işlemlerinizi beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.

  Paylaş.