Uçak yolcu listesine ulaşılabilir mi?, Uçakta bulunan yolcuların koltuk bilgileri nasıl öğrenilir? ve yolcu bilgileri nasıl sorgulanır? Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, AnadoluJet, SunExpress gibi firmalar yolcu bilgilerini paylaşıyor mu?

  Bir kişinin uçağa binip binmediğini öğrenmek, belirli tarihler arasında uçak yoluyla şehir dışına çıkıp çıkmadığını sorgulamak veya uçakta görülen bir kişinin ad, soyad, telefon numarası gibi iletişim bilgilerine ulaşmak istemek gibi sebeplerle internet üzerinden yolcu listesi sorgulama aramaları yapılmaktadır. Uçak yolcu listesi için gereken bilgiler nelerdir?

  Uçaktaki Yolcu İsim Bilgileri Nasıl Bulunur?

  Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, SunExpress, AnadoluJet gibi havayolu şirketleri kendi web sitelerinde sadece uçağın kalkış noktası, varış noktası veya uçuş numarası bilinen uçuşlara dair havalimanı kalkış zamanı, planlanan iniş zamanı, bagaj/kapı numarası gibi genel bilgileri paylaşmaktadır. Uçak yolcu bilgilerine yer vermemektedir.

  Uçaktaki yolculara ait kişisel veriler hiç bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılamamaktadır. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında işlemler yapılmaktadır. Kişisel veriler sadece hukuki süreçlerde yetkili mercilerle paylaşılabilmektedir. Uçağa binen kişiler hakkında herhangi bir bilgi edinmek mümkün değildir.

  Uçuş Bilgileri Sorgulama Ekranı

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) uygulamasıyla uçağın gidiş geliş istikametlerine veya uçuş numaralarına göre uçağın mevcut konumu, kapı/bagaj numarası, kalkış/varış zaman bilgilerine ulaşılabilmektedir. E-devlet üzerinden havalimanı seçimi, İç hatlar/Dış hatlar seçimi, Gelen uçuşlar/Giden uçuşlar seçilerek listeleme yapmak için tıklayın.

  Uçak Yolcu Bilgileri

  Canlı Uçuş İzleme

  Uçağın ineceği havalimanı web sitesi aracılığıyla veya Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) uçuş izleme sistemi üzerinden uçağın bulunduğu anlık konumu, hedefe kalan mesafe ve tahmini varış saati gibi bilgileri canlı olarak görüntülenebilmektedir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tren Yolcu Listesi Sorgulama

  Harita üzerinden canlı uçak rotası izleme ekranına ulaşmak için tıklayın.

  Paylaş.