Türk Telekom mobil hattıma ulaşılamıyor, telefon açık olduğu halde çalmıyor, Türk Telekom sinyal sesi gelmiyor ve Türk Telekom kapsama alanı sorunu çözümleri.

  Türk Telekom hattına gelen aramaların ulaşmaması ve aranan kişiye ulaşılamadan hat düşmesi problemi, Türk Telekom çağrı merkezlerine sıkça başvurulan ve şikayet platformlarında sıkça bahsedilen bir problemdir.

  Aranan numaraya ulaşılamama sorunu şu şekilde yaşanmaktadır;

  • Türk Telekom gsm hattını arayan kişi hiç bir çalma sesi duymadan hat düşebilir.
  • Arayan kişi için çalma sesi normal olur ancak Türk Telekom hatta her hangi bir çağrı düşmez, telefon çalmaz.
  • Türk Telekom hattan arama yapılmak istendiğinde şebekeye bağlanma sorunu yaşanır. Uzun süre çalma sesi gelmez.
  • Telefon açıktır ama arayan kişi ulaşamaz. “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajı alır.

  Türk Telekom mobil hatlarda yaşanabilecek ulaşılamama sorununda önemli aramaları alamama, cevaplanamayan aramalardan dolayı sorunlar yaşanabilmektedir.

  Türk Telekom Telefon Açıkken Ulaşılamama Sorunu Çözümü

  Bu hizmet verilirken tüm operatörlerin belirli bir kapsama standardını karşılaması zorunludur. Ulaşılamama sorunun çözümünde 3 olasılık vardır:

  1. Cihaz ayarlarınız normal mi?
  2. Türk Telekom Sim kartınızda sorun var mı ve yeni mi?
  3. Şebeke/Kapsama alanı sorunu yaşanıyor olabilir mi?

  Cihaz Ayarlarını Kontrol Etme

  Cihaz ayarlarınızı Türk Telekom Self Servise giriş sağlayarak cihaz ayarlarınızı alabilirsiniz.

  Cihazınız İphone ise; Ayarlar – Hücresel – Seçenekler – Hücresel Veri Ağı” kısmının en altında “Ayarları Sıfırla” kısmına basılıp ayarlarınızın sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Cihazınız Android ise;Ayarlar – Bağlantılar – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları” kısmına girilir ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktalı kısma tıklanır. (Var ise Daha Fazla seçeneğine tıklanır.) Buradan “Varsayılan Olarak Sıfırla” kısmına basılarak ayarların yeniden yüklenmesi ve sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Turkcell Yurtdışı Bahis Şirketi Mesajları Engelleme

  Türk Telekom Çekim ve Kapsama Alanı Sorunu Bildirme

  https://www.turktelekom.com.tr/destek/iletisim/bireysel-musteriler-sikayet-kaydi adresine girerek tüm detaylarıyla birlikte kapsama alanı şikayetinizi iletmeniz gerekmektedir.

  Türk Telekom Kapsama Alanı Şikayeti

  Şikayetimi İletmek İstiyorum” kısmına girilerek ulaşılamama problemini, sıklıkla sorun yaşanan adres bilgileri ile paylaşmanız gerekmektedir. Türk Telekom tarafından gerekli şebeke verileri incelenecek ve şikayetin çözümü için tarafınıza bilgi verilecektir.

  Bulunulan bölgeye hizmet veren istasyonun kontrolü sağlanarak, teknik incelemenin sonucu hakkında bilgi sağlanacaktır. Kullanım gerçekleştirdiğiniz bölgenin coğrafi konumu, kullandığınız bağlantı çeşidi (2G, 3G, 4,5G), kullanıcı yoğunluğu ve cihaz özelliklerinizin kapsama kalitenizi etkilediğini belirtmek isteriz.

  Türk Telekom Sim Kart Değişikliği

  Ulaşılamama sorununun devamı halinde sim kartını farklı bir telefonda denemek gerekir. Sorun tüm lokasyonlarda yaşanıyorsa ve Türk Telekom sim kartı farklı telefonda denemenize rağmen düzelmemesi durumunda sim kart kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. En yakın Türk Telekom bayisine giderek sim kartınızı değiştirmeyi düşünmeniz gerekmektedir.

  Paylaş.