Bimcell hattıma ulaşılamıyor, telefon açık olduğu halde çalmıyor, Bimcell sinyal sesi gelmiyor ve Bimcell kapsama alanı sorunu çözümleri.

  Bimcell hattına gelen aramaların ulaşmaması ve aranan kişiye ulaşılamadan hat düşmesi problemi, Bimcell çağrı merkezlerine sıkça başvurulan ve şikayet platformlarında sıkça bahsedilen bir problemdir.

  Aranan numaraya ulaşılamama sorunu şu şekilde yaşanmaktadır;

  • Bimcell hattını arayan kişi hiç bir çalma sesi duymadan hat düşebilir.
  • Arayan kişi için çalma sesi normal olur ancak Bimcell hatta her hangi bir çağrı düşmez, telefon çalmaz.
  • Bimcell hattan arama yapılmak istendiğinde şebekeye bağlanma sorunu yaşanır. Uzun süre çalma sesi gelmez.
  • Telefon açıktır ama arayan kişi ulaşamaz. “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajı alır.

  Yaşanan bu şekilde problemler, yanında başka sorunları da beraberinde getirir. Önemli bir görüşme için arama beklerken, çoktan aranmış ve ulaşılamamış olabilirsiniz. Sizi arayanlardan “aradım, açmadın!”, “telefonuna neden bakmıyorsun?”, “telefonunu neden kapattın?” gibi serzenişler görebilir ve hatta yalancılıkla suçlanabilirsiniz.

  Bimcell Telefon Açıkken Ulaşılamama Sorunu Çözümü

  Bu hizmet verilirken tüm operatörlerin belirli bir kapsama standardını karşılaması zorunludur. Ulaşılamama sorunun çözümünde 3 olasılık vardır:

  1. Cihaz ayarlarınız normal mi?
  2. Bimcell Sim kartınızda sorun var mı ve yeni mi?
  3. Şebeke/Kapsama alanı sorunu yaşanıyor olabilir mi?

  Cihaz Ayarlarını Kontrol Etme

  Cihaz ayarlarınızı Bimcell Online İşlemlere giriş sağlayarak cihaz ayarlarınızı alabilirsiniz.

  Cihazınız İphone ise; “Ayarlar – Hücresel – Seçenekler – Hücresel Veri Ağı” kısmının en altında “Ayarları Sıfırla” kısmına basılıp ayarlarınızın sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Cihazınız Android ise; “Ayarlar – Bağlantılar – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları” kısmına girilir ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktalı kısma tıklanır. (Var ise Daha Fazla seçeneğine tıklanır.) Buradan “Varsayılan Olarak Sıfırla” kısmına basılarak ayarların yeniden yüklenmesi ve sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Telefonum WiFi Bağlıyken Bildirim Gelmiyor Çözüm

  Bimcell Çekim ve Kapsama Alanı Sorunu Bildirme

  Bimcell tüketici şikayetleri adresine girerek tüm detaylarıyla birlikte kapsama alanı şikayetinizi iletmeniz gerekmektedir.

  Bimcell kapsama alanı şikayet

  Şikayetimi İletmek İstiyorum” kısmına girilerek ulaşılamama problemini, sıklıkla sorun yaşanan adres bilgileri ile paylaşmanız gerekmektedir. Bimcell tarafından gerekli şebeke verileri incelenecek ve şikayetin çözümü için tarafınıza bilgi verilecektir.

  Bimcell Şikayet Bilgilendirme

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan “Tüketici Şikâyetlerinin İşletmeciler Tarafından Çözülmesine İlişkin Usul ve Esaslar”a göre;

  • Bimcell ürün, servis ve hizmetleri ile ilgili şikayetleriniz Online İşlem Merkezi’nden alınmaktadır. Şikayetleriniz “Bimcell Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetimi Politikası” gereğince titizlik ile ele alınmakta ve 10 iş günü içerisinde çözülmektedir.
  • Şikayetinizin çözümlenmesine rağmen aynı konu ile ilgili şikayetinizin devam ettiğini düşünüyorsanız şikayetinizi yineleyerek tekrar incelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu yinelemeyi azami 2 kez yapmanız mümkündür.
  • Yineleme işleminiz ile birlikte, şikayetiniz Bimcell tarafından yeniden incelemeye alınmakta, ilk şikayetinize ilişkin bilgiler ve şikayetiniz “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu” ile otomatik şekilde bilgi amaçlı olarak paylaşılmaktadır.

  Bulunulan bölgeye hizmet veren istasyonun kontrolü sağlanarak, teknik incelemenin sonucu hakkında bilgi sağlanacaktır. Kullanım gerçekleştirdiğiniz bölgenin coğrafi konumu, kullandığınız bağlantı çeşidi (2G, 3G, 4,5G), kullanıcı yoğunluğu ve cihaz özelliklerinizin kapsama kalitenizi etkilediğini belirtmek isteriz.

  Bimcell Sim Kart Değişikliği

  Ulaşılamama sorununun devamı halinde sim kartını farklı bir telefonda denemek gerekir. Sorun tüm lokasyonlarda yaşanıyorsa ve Bimcell sim kartı farklı telefonda denemenize rağmen düzelmemesi durumunda sim kart kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. En yakın BİM şubesine giderek sim kartınızı değiştirmeyi düşünmeniz gerekmektedir.

  Paylaş.