Tren yolcu listesine, yolcu isimlerine ulaşılabilir mi?, Trende bulunan yolcuların kompartıman, vagon ve koltuk numaralarına göre bilet bilgileri nasıl öğrenilir? Yolcu isim listesi nasıl sorgulanır? TCDD yolcu bilgilerini paylaşıyor mu?

  Bir kişinin Ekspres veya Yüksek Hızlı Tren (YHT) binip binmediğini öğrenmek, belirli tarihler arasında trenle şehirler arası yolculuk yapıp yapmadığını sorgulamak veya trende görülen bir kişinin adı, soyadı, telefon numarası gibi iletişim bilgilerine ulaşmak istemek gibi sebeplerle internet üzerinden tren yolcu listesi sorgulama aramaları yapılmaktadır.

  Tren Yolcu Listesi

  Tren Yolcu Listesi Nasıl Bulunur?

  Trende bulunan yolculara ait kişisel veriler hiç bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılamamaktadır. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında kişisel veriler sadece hukuki süreçlerde yetkili mercilerle paylaşılabilmektedir.

  Şehirler arası ekspress trenler, yüksek hızlı trenler veya Marmaray, İzban gibi tren seferlerinde bulunan yolcuların ismini öğrenmenin, isim listesi görebilmenin kolay bir yöntemi bulunmamaktadır.

  İstisnai olarak kondüktörlerin elinde liste ile kontrol ederken tesadüfen görmek veya ismi merak edilen yolcunun yerinden kalktığı bir anda biletini trenin koltuğunda bırakması gibi durumlar oluşursa isim bilgisine ulaşmak mümkün olabilir.

  Paylaş.

  1 Yorum

  1. Bal böceği on

   4 Mart Pazartesi saat 21 sularında İskitler durağında inen ve 4B nolu koltukta oturan YHT bizınıs yolcusu bul beni.