Otobüs yolcu listesine, yolcu isimlerine ulaşılabilir mi?, Otobüste bulunan yolcuların koltuk numaralarına göre bilet bilgileri nasıl öğrenilir? Yolcu isim listesi nasıl sorgulanır? Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale, Truva, Varan, Ulusoy gibi firmalar yolcu bilgilerini paylaşıyor mu?

  Bir kişinin otobüse binip binmediğini öğrenmek, belirli tarihler arasında otobüsle şehirler arası yolculuk yapıp yapmadığını sorgulamak veya otobüste görülen bir kişinin adı, soyadı, telefon numarası gibi iletişim bilgilerine ulaşmak istemek gibi sebeplerle internet üzerinden otobüs yolcu listesi sorgulama aramaları yapılmaktadır.

  Otobüs Yolcu Listesi Nasıl Bulunur?

  Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale, Truva, Varan, Ulusoy gibi şehirler arası ulaşım firmalarından bazıları kendi web sitelerinde sadece otogar kalkış noktası, uğradığı otogarlar ve planlanan varış zamanlarını göstermektedir.

  Otobüs Yolcu Listesi

  Otobüste bulunan yolculara ait kişisel veriler hiç bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılamamaktadır. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında işlemler yapılmaktadır. Kişisel veriler sadece hukuki süreçlerde yetkili mercilerle paylaşılabilmektedir. Otobüse binen kişiler hakkında herhangi bir bilgi edinmek mümkün değildir.

  İstisnai olarak muavinlerin yolcu listesinin bulunduğu kağıdı otobüsün ön kapısı civarındaki alanlarda açıkta bırakması, elinde liste ile kontrol ederken tesadüfen görmek veya ismi merak edilen yolcunun mola esnasında biletini otobüsün koltuğunda bırakması gibi durumlar oluşursa isim bilgisine ulaşmak mümkün olabilir.

  Otobüs Hareket Bilgileri Sorgulama Ekranı

  Büyük ulaşım firmaları kendi web siteleri üzerinden otobüsün hareket güzergâhını ve anlık konumunu canlı olarak web sitelerinde göstermektedir. Otobüsüm Nerede/Yolcum Nerede uygulamaları ile canlı takip yapmak mümkün.

  Örneğin Kamil Koç veya Pamukkale Turizm web sitesine girildiğinde otobüs seçimi yapılarak otobüsün bulunduğu anlık konum görüntülenebilmektedir.

  Paylaş.