Dolandırıcılık faaliyetlerinde yeni bir yöntem deneniyor. Whatsapp’a gelen yabancı numaralı mesajlar ile bir linke tıklatılmak veya bir uygulama (zararlı yazılım) indirme işlemi yaptırılmak isteniyor.

  Whatsapp Dolandırıcılık Mesajları

  Whatsapp Dolandırıcılık Mesajı

  Meraklıları ve kendini uyanık zannedenleri avlama amacındaki dolandırıcılar yeni bir yöntem ile karşımızda. Whatsapp’a yabancı bir numaran gelen, kripto cüzdan hesabı giriş bilgileri ile yeni kurbanlarını arıyorlar.

  Bu yöntem şu şekilde işliyor:

  Hesabında bir sürü doları olan kişinin (Jay) kripto hesap bilgileri, yanlışlıkla sizin Whatsapp’ınıza gönderilmiş oluyor.

  Bu hesabın web site adresi, hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte içerisinde milyon dolarlık bir bakiye bilgisine sahip olduğunuz düşündürülüyor.

  Ava Giderken Avlanmayın !!

  Eğer merak edip girip bakmak isterseniz veya “-fırsat bu fırsat bu girip parayı alayım” derseniz; verdikleri web sitesine giriş yapmaya çalıştığında bilgilerinizi ele geçirmeye veya cihazınıza zararlı yazılım yükleterek sizi dolandırmaya çalışıyorlar.

  Örnek bir Whatsapp mesajı : Jay Yeni hesap: Naye88 Şifre: ny5688 Bakiye 1.820.036 USDT [web site adresi] Lütfen güvenli bir yerde saklayın.

  Dolandırılmamak İçin Ne Yapmalı?

  Size gelen mesajda ne yazarsa yazsın, ne gönderilirse gönderilsin verilen linklere asla tıklamayın, herhangi bir dosya asla indirmeyin.

  Mesajı silin veya mesaj gönderen numarayı engelleyin.

  Paylaş.