Turkcell hattıma ulaşılamıyor, telefon açık olduğu halde çalmıyor, Turkcell sinyal sesi gelmiyor ve Turkcell kapsama alanı sorunu çözümleri.

  Turkcell hattına gelen aramaların ulaşmaması ve aranan kişiye ulaşılamadan hat düşmesi problemi, Turkcell çağrı merkezlerine sıkça başvurulan ve şikayet platformlarında sıkça bahsedilen bir problemdir.

  Aranan numaraya ulaşılamama sorunu şu şekilde yaşanmaktadır;

  • Turkcell hattını arayan kişi hiç bir çalma sesi duymadan hat düşebilir.
  • Arayan kişi için çalma sesi normal olur ancak Turkcell hatta her hangi bir çağrı düşmez, telefon çalmaz.
  • Turkcell hattan arama yapılmak istendiğinde şebekeye bağlanma sorunu yaşanır. Uzun süre çalma sesi gelmez.
  • Telefon açıktır ama arayan kişi ulaşamaz. “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajı alır.

  Ulaşamama sorununda önemli aramalar kaçırılabiliyor veya isteyerek telefonu açmadığınız konusunda suçlamalara da maruz kalınabiliyor.

  Turkcell Telefon Açıkken Ulaşılamama Sorunu Çözümü

  Bu hizmet verilirken tüm operatörlerin belirli bir kapsama standardını karşılaması zorunludur. Ulaşılamama sorunun çözümünde 3 olasılık vardır:

  1. Cihaz ayarlarınız normal mi?
  2. Turkcell Sim kartınızda sorun var mı ve yeni mi?
  3. Şebeke/Kapsama alanı sorunu yaşanıyor olabilir mi?

  Cihaz Ayarlarını Kontrol Etme

  Turkcell Online İşlemler Menüsüne veya Mobil uygulamasına giriş sağlayarak cihaz ayarlarınızı alabilirsiniz.

  Cihazınız İphone ise; “Ayarlar – Hücresel – Seçenekler – Hücresel Veri Ağı” kısmının en altında “Ayarları Sıfırla” kısmına basılıp ayarlarınızın sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Cihazınız Android ise; “Ayarlar – Bağlantılar – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları” kısmına girilir ve ekranın sağ üst köşesindeki 3 noktalı kısma tıklanır. (Var ise Daha Fazla seçeneğine tıklanır.) Buradan “Varsayılan Olarak Sıfırla” kısmına basılarak ayarların yeniden yüklenmesi ve sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Telekom Yurtdışı Bahis Şirketi Mesajları Engelleme

  Turkcell Çekim ve Kapsama Alanı Sorunu Bildirme

  https://www.turkcell.com.tr/tr/tuketici-sikayetleri adresine girerek tüm detaylarıyla birlikte kapsama alanı şikayetinizi iletmeniz gerekmektedir.

  Turkcell kapsama alanı şikayet

  Şikayetimi İletmek İstiyorum” kısmına girilerek ulaşılamama problemini, sıklıkla sorun yaşanan adres bilgileri ile paylaşmanız gerekmektedir. Turkcell tarafından gerekli şebeke verileri incelenecek ve şikayetin çözümü için tarafınıza bilgi verilecektir.

  Bulunulan bölgeye hizmet veren istasyonun kontrolü sağlanarak, teknik incelemenin sonucu hakkında bilgi sağlanacaktır. Kullanım gerçekleştirdiğiniz bölgenin coğrafi konumu, kullandığınız bağlantı çeşidi (2G, 3G, 4,5G), kullanıcı yoğunluğu ve cihaz özelliklerinizin kapsama kalitenizi etkilediğini belirtmek isteriz.

  Turkcell Sim Kart Değişikliği

  Ulaşılamama sorununun devamı halinde sim kartını farklı bir telefonda denemek gerekir. Sorun tüm lokasyonlarda yaşanıyorsa ve Turkcell sim kartı farklı telefonda denemenize rağmen düzelmemesi durumunda sim kart kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. En yakın Turkcell bayisine giderek sim kartınızı değiştirmeyi düşünmeniz gerekmektedir.

  Nasıl yeni sim kart siparişi verebilirim?

  Turkcell.com.tr’den hesabınıza giriş yapın. Menüden “Hesabım” kategorisini tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Aynı alanda hat ayarlarınızla ilgili yapabileceğiniz işlemleri görürsünüz. Buradan “Sim Kart Değişikliği” seçeneğini tıklayın.

  Önünüze gelen ekranda Sim Kart değişikliği için doldurmanız gereken bir form yer alır. Telefonunuzun markasını ve modelini belirleyin. Sayfayı aşağıya doğru kaydırarak “Değişim Nedeni ve Teslimat Tarihi” seçeneklerini belirleyin. Telefon Numarası, Alıcı ve Teslimat Adresi bilgilerini kontrol edin. Herhangi birinde eksik bilgi varsa işlemlerin aksamaması için doldurmanız gerekmektedir. Buradan teslim alacak numarayı, kişiyi ve adresi değiştirebilirsiniz. Belirtilen alanları doldurduktan sonra alt bölümde yer alan “Kaydet” butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

  Paylaş.