Binance varlıklarınız kısıtlanmıştır mesajı nedir? Adıma Binance hesabı mı açıldı?

  SMS ile dolandırıcılık faaliyetleri hız kesmeden devam ederken şimdi de Binance adına kısa mesajlar gönderilmektedir. Binance tarafından gönderilmiş gibi yapılan kısa mesajda;

  Sn. Binance kullanıcısı şüpheli hesap hareketleri sebebiyle ‘Varlıklarınız kısıtlanmıştır. Varlık aktivasyonu linkiniz; https://bitlyxxxxx” şeklinde bir ibare bulunmaktadır. Binance varlık aktivasyonu için verilen link ise yapılmak istenen dolandırıcılığa hizmet etmektedir.

  “Hesabınız kısıtlanmıştır”, “Fonlarınız bloke edilmiştir” ve “hesaba giriş onay kodu” şeklindeki mesajlara itibar edilmemelidir.

  Binance varlık aktivasyon mesajı

  Adıma Binance Hesabı mı Açıldı? Ne Yapmalıyım?

  Gelen mesajla adınıza bir Binance kripto para hesabı açıldığı izlenimi oluşturulmakta ve yasal olmayan bir durum söz konusu olabileceği için panik yaratılmaktadır.

  Ayrıca gerçekte Binance hesabı olanlar ise hesabının kapatıldığını, bloke edildiğini düşünerek daha fazla panik yaşayarak tuzağa düşürülmeye çalışılmaktadır.

  Mesajı silerek, görmezden gelerek devam edebilirsiniz.

  Mesajda gelen bitly.ae linkine tıklamayın

  Bu linke tıklandığında cihazınıza virüs bulaşabilir veya kişisel verilerinizi, varsa Binance hesabınızın bilgileri ele geçirilmeye çalışılabilir.

  Binance bu tür SMS gönderimlerini kullanıcılara sağlamamaktadır. Aldığınız mesajlar, telefon numaranızı bilen kötü niyetli kişiler tarafından gönderilmiş olabilir.

  Bu kişi veya kişiler bu tür yanıltıcı mesajlar göndermek için herhangi bir firma adını kullanabilirler. Bu hususta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na veri ihlali ihtimaliyle ilgili olarak şikayette bulunmanız öneririz.

  Öte yandan Binance ürün ve hizmetleriyle ilgili destek ihtiyacınız doğarsa 7/24 hizmet veren uzmanlarımıza şu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.binance.com/tr/chat | TS

  Paylaş.