Şanlıurfa Otobüs Bileti Rayiç Bedeli bilgisi ile Şanlıurfa ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Şanlıurfa ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Şanlıurfa otogar aktarmalı olarak Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Haliliye, Harran, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç, Viranşehir ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Şanlıurfa Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Nasıl Belirlenir?

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Şanlıurfa ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  Şanlıurfa Otobüs Bileti Rayiç Bedelleri

  Güncel Şanlıurfa Otobüs Bileti Rayiç Bedel Tablosu

  Şanlıurfa güncel otobüs rayiç bedellerine Şanlıurfa Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Şanlıurfa otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Şanlıurfa illine komşu ilçeleri ve Şanlıurfa Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.