Karabük Otobüs Bileti Rayiç Bedeli bilgisi ile Karabük ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Karabük ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Karabük otogar aktarmalı olarak Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu, Yenice ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Karabük Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Nasıl Belirlenir?

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Karabük ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  Karabük Otobüs Bileti Rayiç Bedelleri

  Güncel Karabük Otobüs Bileti Rayiç Bedel Tablosu

  Karabük güncel otobüs rayiç bedellerine Karabük Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Karabük otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Karabük illine komşu ilçeleri ve Karabük Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.