Iğdır Otobüs Bileti Rayiç Bedeli bilgisi ile Iğdır ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Iğdır ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Iğdır otogar aktarmalı olarak Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Iğdır Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Nasıl Belirlenir?

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Iğdır ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  Iğdır Otobüs Bileti Rayiç Bedelleri

  Güncel Iğdır Otobüs Bileti Rayiç Bedel Tablosu

  Iğdır güncel otobüs rayiç bedellerine Iğdır Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Iğdır otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Iğdır illine komşu ilçeleri ve Iğdır Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Bilet Kaybolursa Yol Rayici Nasıl Ödenir?

  Yolculuk esnasında kullanılacak taşıt (otobüs, tren vs.) için ödenen ücretler ilgili biletlerin ibraz edilmesi durumunda görevliye geri ödenecektir. Biletlerin kayıp, zayi olması durumunda mutat tutarlar üzerinden ödeme yapılabilir.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.